Aktualności w Klubie Szachowym Gambit
Zapraszamy do śledzenia aktualności na naszym profilu na Facebook-u


https://www.facebook.com/kszgambitSPRAWDŹ NASZE OSIĄGNIĘCIA KLIKACJĄC PONIŻEJ:


NASZE TURNIEJEPrzypominamy, że klub czynny jest w każdy poniedziałek i środę od godziny 17:00 do 20:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą w szachy! ♟️♟️♟️Mikołajkowy turniej szachowy szkół podstawowych, który odbył się w sobotę 10.12.22 mamy już za sobą. Udział wzięło dużo dzieci, które po raz pierwszy próbowało swych sił w grze królewskiej, co mnie i Daniela, który sędziował ten turniej jak również jest trenerem w naszym klubie bardzo ucieszyło. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na miano zwycięzców, lecz przypadł on zawodnikowi naszego klubu Wiktorowi Klimackiemu, 🏆 który systematycznie rozwija swoje umiejętności szachowe. Oczywiście pozostałym finalistom oraz zawodnikom również gratuluję 🏦 Chcialbym także podziękować dzieciom i opiekunom, które przyjechały do nas z okolic, szczególnie Piotrowi Jaroszowi, który swoich podopiecznych przywiózł z Tucholi. Mam nadzieję, że dzięki takim turniejom coraz więcej dzieci będzie zgłębiać tajniki królewskiej gry. Gorące podziękowania dla Grażyny Styczeń dzięki której mogliśmy wspólnie zorganizować ten turniej i zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci rozdając nagrody i dyplomy uczestnikom. Oczywiście jak zawsze zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności gry w szachy do naszego klubu w SOK Stokrotka.

Pozdrawiam Prezes KSz Gambit Świecie
W poniedziałek 25.07.2022. o godzinie 13.00 odbyło się oficjalne zakończenie V Wakacyjnego Turnieju Szachowego organizowanego w Ośrodku nad Jeziorem Starogrodzkim przez Klub Szachowy GAMBIT ŚWIECIE

Pniżej link do relacji na FB.

https://www.facebook.com/kszgambit
Za nami kolejne emocje. Właśnie zakończył się turniej błyskawiczny nad Jeziorem Starogrodzkie. 60- ciu zawodników rywalizowało że sobą, nastroje bardzo dobre szczególnie, że po zakonczeniu wszyscy udali się na grilla... (cały artykuł dostępny poniżej na naszym FB!)


https://www.facebook.com/kszgambitW dniu 19.07.2022 o godz. 9:15 rozpoczelismy V Wakacyjny Turniej Szachowy, organizowany W Ośrodku Nad Jeziorem Starogrodzkim w grze klasycznej. Turniej podzielony na trzy grupy. Frekwencja z roku na rok coraz większa, co mnie bardzo cieszy. Pogoda i humory dopisują uczestnikom, którzy przebywają w ośrodku, jak i dojeżdzajacym zawodnikom 😊... (cały artykuł dostępny poniżej na naszym FB!)


https://www.facebook.com/kszgambit19.06.2022 w SOK Stokrotka w Świeciu odbył się XXI Memoriał Ryszarda Obertowskiego - mojego mentora i wieloletniego Prezesa klubu Gambit. Jako organizator tego turnieju chciałbym podziekować wszystkim zawodnikom którzy uczestniczyli w tych zawodach 👏👍. Wraz z seniorami z Bydgoszczy, Nowego i Świecia miło było powspominać Pana Ryszarda, który zapamietany był jako dobry zawodnik i doskonały działacz... (cały artykuł dostępny poniżej na naszym FB!)


https://www.facebook.com/kszgambitRozpoczynamy sezon szachowy 2021/2022 ♟️♟️♟️

Wszystkich chętnym zapraszamy na zajęcia w poniedziałki i środy.

Jesteśmy dla was otwarci od godziny 17:00 do 20:00.

tel.kontaktowy +48 508-209-977
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją z turniejów w Szczecinie i w Kcyni ♟️♟️♟️


Turniej w Kcyni


Turniej w Szczecinie"Garri Kasparow pochwalił za grę Fabiana Spionkowskiego"


Relacja ze spotkania w linkuRelacja z Memoriału IM Krzysztofa Żółnierowicza – 24-25 lipca 2021 r.


W pięknym i malowniczym krajobrazie Jeziora Starogrodzkiego w Chełmnie, w dniach 19-26 lipca 2021 r. odbywa się „IV Wakacyjny Turniej Szachowy”, organizowany po raz kolejny przez KSz GAMBIT Świecie. Tradycją tej klimatycznej i kameralnej imprezy jest organizowanie dodatkowych zawodów szachów błyskawicznych i szybkich.

Wielkim entuzjastą tych zawodów i częstym ich uczestnikiem był mistrz międzynarodowy Krzysztof Żółnierowicz, który był też ikoną szachów w Świeciu, Bydgoszczy, na Kujawach i Pomorzu, w kraju i za granicą. Jak wiemy, nasz nieodżałowany mistrz, odszedł od Nas nagle w ubiegłym roku, zostawiając w żałobie całe Nasze środowisko szachowe. Tym samym, w ramach organizacji zawodów wakacyjnych w Chełmnie, postanowiono o nazwaniu obydwu dodatkowych turniejów szachowych „Memoriałem IM Krzysztofa Żółnierowicza”.

Dalszy częśc relacji dostępna poniżej w linku:W dniu 26.06.2021 po przerwie spowodowanej pandemią, w Świeciu zorganizowany został XX MEMORIAŁ RYSZARDA OBERTOWSKIEGO, w którym grało 44 zawodników .

Dzięki uprzejmości pani Kierownik z Ośrodka Spółdzielczego Stokrotka mogliśmy w duchu szachowej rywalizacji zagrac fajny turniej który przyciąga najlepszych zawodników ze Świecia i okolic.

Sędzią głównym był jasnie nam panujacy - prezes KPZSZACH - FIDE ARBITER Jarosław Wiśniewski, juniorami zajmował się sędzia pomocniczy zawodnik naszego klubu Daniel Kaznowski.

Jako terazniejszy prezes KSZ GAMBIT ŚWIECIE zawsze miałem sentyment do tego memoriału, ponieważ sam byłem uczniem pana Ryszarda.

Mówiąc szczerze bardzo dużo mu zawdzięczam, ponieważ zawsze powtarzał mi, że zarówno w grze w szachy jak i w życiu osobistym trzeba być cierpliwym, stosować zasady fair play oraz niestety umieć przegrywać (co czasami nie jest łatwe ).

Duży wkład w organizację Memoriału miał Sebastian Obertowski - syn pana Ryszarda, który cały czas wspiera nasz klub i dzięki któremu mogliśmy zaoferować darmowy bufet dla uczestników turnieju.

Cieszę się że udało nam się zorganizować ten Memoriał i liczę że w przyszłym roku spotkamy sie w liczniejszym gronie.

Pozdrawiam Prezes KSZ GAMBIT ŚWIECIE Mariusz JażwieckiW sobotę 22.05.2021r. odbyły się Mistrzostwa Świecia Juniorów.

W zawodach wzięło udział 17 uczestników z powiatu świeckiego i chełmińskiego.

Odwiedź naszego facebook-a aby poznać więcej szczegołów: https://www.facebook.com/kszgambit
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków klubu ksz Gambit z dania 17.03.2021 zostało odwołane.
Dnia 17.03.2021 odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków klubu ksz Gambit.

Zebranie odbędzie się w "Stokrotce" ul. Wyszyńskiego 15 w Świeciu o godzinie 18:00.

Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków królewskiej gry.
Z bólem żegnamy członka naszego klubu śp. Krzysztofa Żołnierowicza


Otwarty Wakacyjny Turniej Szachowy, OPEN w Chełmnie


W dniach 22.07 - 29.07.2020 odbędzie się Otwarty Wakacyjny Turniej w Chełmnie.

Wszystkich zainsteresowanych serdecznie zapraszamy!

Link to turnieju!W czasach kryzysu gramy na platformie internetowej jako drużyna KSz GAMBIT Świecie. do naszego klubu mogą dołączyć nie tylko zawodnicy Gambitu, więc gra dla nas dwójka przyjaciół (nick szachowa zadyma to Mariusz Hagiel z Lęborka, natomiast nick aniaania to WCM Anna Stolarczyk z Mrągowa). Pozostali zawodnicy to mariozdx to Mariusz Jaźwiecki, milomur to Miłosz Murawski, fabian31 to Fabian Spionkowski. Zaczęliśmy rozgrywki od 1 ligi 9 kwietnia i od razu awansowaliśmy do Ekstraligi, gdzie zawody odbyły się 16 kwietnia i zajęliśmy 4 miejsce co dało nam utrzymanie w ekstralidze. Poniżej link z pierwszych rozgrywek.

https://lichess.org/tournament/IkVNiAOv

Ekstra liga:

https://lichess.org/tournament/mn5TtlR1II Świecki Festiwal Szachowy Dnia 03.11.2019 w Świeckiej szkole nr 5 odbył się II Świecki Festiwal szachowy. Zawody odbyły się w dwóch grupach: grupa open A dla wszystkich chętnych i grupa B dla zawodników do rankingu 1600 PZSzach. Zawody poprowadził sędzia klasy państwowej Jarosław Wiśniewski. Frekwencja pozytywnie zaskoczyła w obu grupach, łącznie zagrało 85 zawodników (open A – 50; grupa B – 35). Organizatorów ucieszyła frekwencja wśród dzieci. Turniej miał charakter międzynarodowy, ponieważ zwycięzcą który formalnie jest grudziądzanin reprezentował Federację Austriacką. O niewątpliwym sukcesie może mówić Oskar Śniadecki z Kwidzynia, który w tak silnie obsadzonym turnieju zajął wysokie 7 miejsce. W grupie B kilka osób podwyższyło kwalifikacje, uzyskują wyższe kategorie szachowe. Zwycięzcą grupy A został IM Radosław Gajek, w grupie B Jarosław Pawlak. Zawody przebiegały w przemiłej atmosferze. Uczestnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek.

Wyniki:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_5446/results.html

http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_5447/results.htmlAgnieszka Retz zakwalifikowała się do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych.

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_4507/results.html?l=pl&tb=10_

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_4507/results.html?l=pl&tb=10_
"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morph

Klub Szachowy "Gambit" Świecie serdecznie zaprasza

Dzieci, młodzież i osoby dorosłe na zajęcia szachowe z trenerami.

Sekcja dla początkujących i zaawansowanych

wtorek 16:00 - 20:00; piątek 16:00 - 20:00

SOK Stokrotka ul. Wyszyńskiego 15

Udział w zajęciach bezpłatny.

Poprzez naukę gry w szachy ćwiczymy koncentrację, uczymy logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Fabian gra w szachyGambit nawiązał współpracę:


Klub Szachowy Gambit nawiązał współprace z Klubem Szachowym 1980 Gernsheim eV z miasta partnerskiego Gernsheim w Niemczech.

http://www.sk1980gernsheim.de/profil/Zarząd klubu Gambit Świecie zaprasza na:


Otwarty Wakacyjny Turniej Szachowy
Chełmno 18.07-25.07.2019 r.
organizowany przez Klub Szachowy "Gambit" Świecie.

https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5660892475686912"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" - Paul Morphy

ZAPROSZENIE


Zarząd Klubu Szachowego "Gambit" Świecie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe na zajęcia szachowe odbywające się w SOK Stokrotka we wtorki od godziny 16:00 oraz piątki od godziny 16:30 oraz piątki od godziny 16:00.

Chcesz poznać zasady gry? A może potrafisz grać i chcesz sie sprawdzić w konfrontacji z wymagającymi przeciwnikami?

Przyjdź i spróbuj !

Kalendarz imprez 2019


Lp. Termin Miejsce Nazwa
3 09.03 Świecie Otwarte Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli
1 23-24.03 Świecie XVIII Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Świecia Juniorek i Juniorów (rocznik 2001 i młodsi)
2 23-24.03 Świecie Otwarty Turniej Szachowy
4 13.04 Świecie Turniej Wielkanocny dla dzieci
5 18.05 Świecie Memoriał R. Obertowskiego
6 08.06 Świecie 30-lecie Wolnych Wyborów Parlamentarnych o Puchar Burmistrza Świecia
7 18-26.07 Chełmno–Starogrodzkie Otwarty Wakacyjny Turniej Szachowy
8 07.09 Świecie Witaj szkoło
9 11.11 Świecie II Świecki Festiwal Szachowy w Święto Niepodległości
10 07.12 Świecie Turniej Mikołajkowy dla dzieci
11 07.12 Świecie XXVIII Nocny Świecki Maraton Szachowy XXVII Memoriał A. Pastewskiego


W dniach 18-25.07.2019 w Ośrodku Wypoczynkowym nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie odbył się Wakacyjny Turniej Szachowy organizowany przez Klub Szachowy Gambit „Świecie”. Głównym sędzią był Ulrich Jahr. Zmagania szachowe odbyły się w trzech grupach: Open A, Open B, Open C, uczestniczyło w nich 57 graczy różnych stron Polski. Oprócz tego rozegrano dwa turnieje towarzyszące w szachach szybkich i błyskawicznych z fantastyczną frekwencją. Zawodnicy, którzy zajęli czołowe miejsca otrzymali nagrody finansowe oraz statuetki nie zapomniano o najlepszej kobiecie, juniorze oraz zawodniku 60+.Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

W trakcie turniejów szachów szybkich i błyskawicznych dla przyjezdnych został zorganizowany grill z karkówką i kiełbaskami.

Organizatorzy zadbali o popołudniowo- wieczorną rozrywkę dla dzieci, młodzież i dorosłych organizując ognisko, grilla, karaoke z dyskoteką, kąpieli w jeziorze pod bacznym okiem ratowników, gry w piłkę siatkową i nożną oraz gry planszowe, gry w piłkarzami. Wszyscy uczestnicy mieli zapewnioną kawę, herbatę, zimne napoje i słodkości.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólny pobyt i grę.

Podziękowania należą się naszym sponsorom:

OKSiR

Mondi Świecie S.A.

Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów „Eko-Wisła”

W. Śledź Manufaktura Wędliniarska "Olchowy dymek"

Sikor Sklep Wędliniarski Wielki Konopat

Joanna Król i Piotr Urtnowski - Spod Czarcich Gór

Dartech Krakowiak Dariusz

Zapraszamy na kolejny turniej 22 – 29.07.2020 r.

Wyniki:

https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5660892475686912/results/9 https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5090873475858432/results/9 https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6305837347766272/results/9 https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6316374680928256/results/9 https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6216228458725376/results/11

W dniu 18.05.2019 r odbył się XVIII Memoriał Ryszarda Obertowskiego, który odkąd pamiętam całe swoje życie poświęcił grze królewskiej oraz klubowi szachowemu Gambit. Sędzią głównym był międzynarodowej klasy Ulrich Jahr, asystował mu w grupie juniorów nasz sędzia Przemysław Kuchnio. W grupie Open grało 20 zawodników, za to w juniorach mieliśmy wysoką frekwencję – 39 zawodników wyniki na chessmenager:

https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5754644632436736/results/9

https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5176612028940288/results/9

Klub szachowy dziękuję dyrektorowi Szkół Katolickich im. ks. dr. Bernarda Sychty za udostępnienie sal szkolnych na turniej oraz nauczycielowi tej szkoły Wojtkowi Wilkowskiemu za pomoc w organizacji tegoż memoriału. Duży wkład w organizację miał Sebastian Obertowski syn Ryszarda Obertowskiego, dzięki któremu mogliśmy zorganizować darmowy ciepły bufet dla wszystkich uczestników turnieju oraz ich opiekunów.

Podziękowania również chcieliśmy złożyć:

OKSiR za nagrody,

Hurtownia Spożywczo-Przemysłowa Kozaczek Beata za słodycze,

Państwu Pamuła za jabłka i soki.


"Okiem sędziego i nie tylko "


Toż to szok i niedowierzanie! Najtęższe umysły do tej pory pracują nad rozwikłaniem zagadki: jak do tego doszło? A co się stało? Otóż w Świeciu zorganizowano turniej o dość zamkniętej formule. Do gry w Mistrzostwach Świecia Szkół i Przedszkoli zaproszono jedynie dzieci i młodzież z powiatu świeckiego i zaprzyjaźnionego powiatu chełmińskiego. Spodziewano się sporej frekwencji, salę gry przygotowano na nieco ponad dwudziestu uczestników. Pan Arkadiusz Spionkowski (jeśli zastanawiacie się nad zbieżnością nazwisk z pewnym uzdolnionym jedenastolatkiem to napiszę Wam, że jest ona całkowicie nieprzypadkowa) ostrzegał: będzie więcej grających! Teraz już wiem, że tą zapowiedź należało potraktować niczym przepowiednię pewnego górala dotyczącą pogody: „Jak na świętego Hieronima jest dyszcz, albo dyszczu nima, to pierwszego listopada, pada śnieg, albo nie pada” – przecież to się musi sprawdzić! I tak na linii startu zameldowało się 39 uczestników! Nawet wspomniany Pan Arkadiusz wydawał się lekko zaskoczony, a Prezes klubu „Gambit” Świecie był w takim szoku, że po rozpoczęciu rozgrywek, gdzieś się zapodział. Rozegrano siedem rund systemem szwajcarskim. Walka była bardzo zacięta. Każda runda trwała pełne trzydzieści minut. Chęć odnoszenia wygranych była tak daleko zaawansowana, że w jednej z partii w sytuacji, gdy na szachownicy pozostały osamotnione króle grający mieli wyraźną ochotę na kontynuowanie gry. Dopiero po interwencji sędziego pogodzono się z remisowym zakończeniem pojedynku. Po czwartej rundzie na sali gry pojawiły się przesympatyczne przedstawicielki Chicken King Świecie z propozycją poczęstunku uczestników. W związku z tym ogłoszono przerwę na pyszne jedzonko. Przewidziano również porcję dla sędziego. Dla osób wtajemniczonych nie jest tajemnicą, że jeden z zawodników klubu jest zawodowym kucharzem, pałaszując swoją porcję zastanawiałem się więc jaką wydałby opinię, gdyby mógł cieszyć podniebienie tym smakiem. Pewnie usłyszałbym coś w stylu: „Panie, to jest cudowne niczym woda z Lichenia”. Wszystko wskazuje na to, że środowisko sprzyjające szachom uda się poszerzyć, a to jest bardzo ważne przede wszystkim dla dzieci, w których drzemie ogromny potencjał. Szanowni Rodzice i wszyscy sympatycy szachów: czy wiecie, że po czwartym posunięciu w partii szachowej możliwych jest około 288 miliardów sytuacji na szachownicy? Dzieci próbują to ogarnąć – wspierajcie je w tych wysiłkach! Zakończenie turnieju uświetnił swoją obecnością Pan Jerzy Wójcik – Przewodniczący Rady Miasta, który wraz z Panią Grażyną Styczeń kierującą działalnością SOK „Stokrotka” wręczali dzieciom puchary nagrody i dyplomy. Teraz oddaję klawiaturę Pani Magdalenie Spionkowskiej (zbieżność nazwisk z uzdolnionym jedenastolatkiem i Panem Arkadiuszem jak się domyślacie jest całkowicie nieprzypadkowa), która poda szczegóły końcowej klasyfikacji i napisze o czymś jeszcze. Wielkie słowa uznania należą się sędziemu zawodów Przemysławowi Kuchnio (czapki z głów) za trud włożony w turniej, uratowała go dobra kondycja fizyczna, gdyż często interweniował od stolika do stolika. Jedyną przerwą jaką miał to przerwa na pysznego kurczaka z Chicken King Świecie.

Wyniki turnieju:

Szkoły podstawowe- klasy I-VI

1. Spionkowski Fabian
2. Rostkowski Oskar
3. Sikorska Jagoda

Szkoły podstawowe klasy VII-VIII i gimnazjum

1. Żbikowski Paweł
2. Ratkowski Kacper
3. Sadowczyk Julia

Szkoły średnie

1. Smuda Robert
2. Lewandowski Kacper
3. Szczodrowski Kacper

Pozostałe wyniki dostępne w poniższym linku
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1702/

Dziękujemy bardzo za pomoc przy realizacji turnieju

• SOK Stokrotka
• OKSIR Świecie

oraz Firmą

• Chicken King Świecie
• Hurtownia Spożywczo - |Przemysłowa Kozaczek Beata
• Wehikuł Czasu
• OKNO-MIR
• Drukarnia LEW
• AKO Ochrona
• NOVA-TECH.

"Okiem sędziego"


W dniu 8 grudnia 2018 roku w SOK STOKROTKA wraz z Kierownictwem tego zacnego ośrodka zorganizowaliśmy dla najmłodszych obywateli powiatów świeckiego i chełmińskiego tradycyjny Turniej Mikołajkowy. Pomimo rozesłanych do szkół drogą elektroniczną zaproszeń frekwencja w zawodach delikatnie pisząc nie powaliła nas na kolana. Turniej zgromadził zaledwie dwunastu uczestników, ale przyznać należy, że i tak ich więcej niż w roku ubiegłym, w którym uczestniczyło zaledwie 8 dzieci. Liczymy na to, że jesteśmy jednak w trendzie rosnącym i w kolejnych latach będzie lepiej. Tegoroczny turniej miał dwójkę faworytów i wśród nich należało upatrywać zwycięzców. W bezpośrednim starciu do którego doszła w rundzie 4, lepsza okazała się Ewelina Kot i to ona z kompletem punktów zwyciężyła w turnieju. pozostałe miejsca na podium zajęli:

  1. Fabian Spionkowski
  2. Maciej Żurek
szczegółowe wyniki dostępne są:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7595/results.html?l=pl&tb=10_

Wśród kibiców dopingujących dzieci, nasze oczy dostrzegły Arcymistrza Mirosława Grabarczyka ( obecność Arcymistrza to przypadek?- nie sądzę! ). W związku z tym poprosiliśmy dwukrotnego Wicemistrza Polski o udział w Komitecie wręczającym dzieciom nagrody na zakończenie turnieju. Propozycja ku radości dzieci została zaakceptowana.

Przemysław Kuchnio

W dniu 8 grudnia 2018 roku w SOK "Stokrotka" przed godziną dwudziestą zebrali się prawdziwi fanatycy szachów, gotowi poświęcić noc dla rywalizacji w ulubionej dyscyplinie. Ten turniej mający wieloletnie tradycje został ponownie zorganizowany po kilkuletniej przerwie. Unikalny system rozgrywek jest niewątpliwie jednym z czynników przyciągającym uczestników. Najpierw zawodnicy losowani są do grup ( tzw. prologu) i od wyników tych rozgrywek zależy od której ligi (od 1 do 4) gracz rozpocznie właściwe zawody. Każda z lig ma sześcioro graczy i dwójka z nich, ta która zajmie miejsce 5 i 6 "spada" do ligi niższej (nie dotyczy to 4 ligi, bo stąd nie ma dokąd spaść), a najlepsza dwójka awansuje do ligi wyższej (nie dotyczy to 1 ligi, bo stąd nie ma gdzie awansować).Za grę w poszczególnych ligach przyznawane są punkty dodatkowe. Suma punktów dodatkowych i tych z gry w prologu i ligach daje końcowy wynik gracza. Zawody zdominowali dwaj zawodnicy Arcymistrz Mirosław Grabarczyk i Mateusz Budnik. Ta dwójka przez cały turniej toczyła rozgrywki wyłącznie w pierwszej lidze. W końcowej klasyfikacji Mirosław Grabarczyk uplasował się na pierwszym miejscu z sumą 92 punktów, a Mateusz Budnik był drugi z wynikiem 87,5 punktu. Falstart zaliczył Krzysztof Żołnierowicz, który po słabej grze w prologu rozpoczął od trzeciej ligi. Mozolne odrabianie strat "rzutem na taśmę " pozwoliło mu uzyskać 3 miejsce z sumą 76 punktów. Kolejne miejsca zajęli:

4. January Jedynak p-kt 74,50
5. Tomasz Kuryłowicz p-kt 70,50
6. Jarosław Wiśniewski p-kt 70,00
7. Stanisław Paprocki p-kt 69,00
8. Tomasz Radziejewski p-kt 67,00
9. Krystian Janik p-kt 63,00
10. Damian Kamiński p-kt 63,00
11. Maciej Zaręba p-kt 59,50
12. Jacek Urban p-kt 52,50
13. Marcin Dróbka p-kt 48,00
14. Tomasz Jastrzębski p-kt 45,50
15. Piotr Komorowski p-kt 44,00
16. Cyprian Sandomierski p-kt 41,50
17. Ewa Karkowska p-kt 38,50
18. Mariusz Jaźwiecki p-kt 31,50
19. Dariusz Operman p-kt 30,00
20. Wiktor Wiśniewski p-kt 28,50
21. Damian Zielaskowski p-kt 26,00
22. Jacek Urbański p-kt 21,00
23. Jordan Leszczewicz p-kt 14,00
24. Jan Rosiński p-kt 11,00

Pragnę zauważyć, że turniej nocny to rozrywka nie tylko dla weteranów szachów, bo najmłodszym uczestnikiem zawodów był Wiktor Wiśniewski rocznik 2007. Muszę jeszcze napisać o dwóch sprawach.

  1. Po północy uczestnicy otrzymali posiłek regeneracyjny, dostałem "próbki" tych potraw na wynos. Spożyłem je w niedzielę w godzinach wieczornych z zawodowym kucharzem. A oto jego opinia: bigos bardzo dobry, gulasz powinien znajdować się w menu, każdej szanującej się knajpy.
  2. W trakcie rozgrywania prologu doszło do incydentu jednej z partii. Nie chcę pisać o szczegółach, ale bardzo podoba mi się stwierdzenie opublikowane przez Krystiana Janika: " w szachy może grać każdy, ale nie każdy powinien".

Przemysław Kuchnio

---> REGULAMIN TURNIEJU

---> WYNIKI TURNIEJU


Relacja z Turnieju Szachowego z okazji 80-Lecia Klubu Szachowego Gambit Świecie.


W dniach 1-8.08.2018 w Ośrodku Wypoczynkowym nad Jeziorem Starogrodzkim koło Chełmna odbył się Turniej Szachowy z okazji 80-Lecia Klubu Szachowego Gambit Świecie pod honorowym patronatem Burmisrza Świecia. Zawody odbyły się w trzech grupach, podzielonych na kategorie: Open, Juniorów do lat 14 oraz Juniorów do lat 10. Oprócz tego rozegrano dwa turnieje towarzyszące w szachach szybkich i błyskawicznych. W sumie w Turnieju uczestniczyło 146 zawodników. Reprezentowali oni kluby z Bydgoszczy, Świecia, Olsztyna, Kowalewa Pomorskiego, Jastrzębia Zdroju, Gdańska, Torunia, Szczecina, Zielonej Góry , Legnicy i Chełmna. Sędziowali: Wiesław Libura - główny sędzia, Anna Mrozińska- sędzia rundowy, Mateusz Budnik - sędzia grup juniorskich. Zawody sponsorowali: Urząd Miasta Świecia pod patronatem Burmistrza, Firma MONDI Świecie. Celem imprezy była popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja Gminy Świecie, wyłonienie mistrzów w poszczególnych kategoriach, podniesienie poziomu gry, rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, propagowanie zasad fair play. W kategorii OPEN: I Jan Golecki - KS Laura Chylice, II Arkadiusz Korbal - KSz Gryf Szczecin, III Krzysztof Żołnierowicz KSz Gambit Świecie; w kategorii najlepsza kobieta OPEN Wiktoria Sivickis - UKS OPP Toruń; w kategorii 60+ Leszek Bultrowicz - KSz Gambit Świecie. W kategorii dzieci do lat 10 w grupie Juniorek miejsca zajęli: I miejsce Daniela Rydzewska - UKS Debiut Dziesiatka Olsztyn, II Karolina Wilczewska - UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn, III Zuzanna Barańska - LKS Promień Kowalewo Pomorskie;w grupie Juniorów: I miejsce: Jan Suchocki - UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn, II Sebastian Libura - UKS Korona Gdańsk, III Leon Winiarski - BKS Chemik Bydgoszcz. W kategorii do lat 14w grupie Juniorekmiejsce zajęli: I miejsce Kaznowska - Kinga UKS Debiut Dziesiatka Olsztyn, II Sivickis Kornelia - UKS OPP Toruń, III Barbara Reszka - KSz Dwie Wieże Rzgów; w grupie Juniorów: I miejsce - Cezary Obidziński - UKS Debiut Dziesiatka Olsztyn, II Michał Krotowski - Cacha - UKS Korona Gdańsk, III Kacper Waszewski - LKS Promień Kowalewo Pomorskie. W turnieju szachów błyskawicznych miejsca zajęli: I Jędrzej Długosz, II Krzysztof Żołnierowicz KSz Gambit Świecie, III Tomasz Kempiński KS Korona Zakrzewo. W turnieju szachów szybkich miejsca zajęli: I Kacper Drozdowski - UKS Rotmistrz Grudziądz, II Tomasz Kempinski Ks Korona Zakrzewo, III konrad Drozdowski - UKS Rotmistrz Grudziądz. W trakcie turnieju szachów szybkich dla przyjezdnych został zorganizowany grill z karkówką i kiełbaskami. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano dodatkowe atrakcje w postaci ogniska, karaoke z dyskoteką, kąpieli w jeziorze pod bacznym okiem ratowników, gry w piłkę siatkową i nożną oraz gry planszowe, gry w piłkarzyki. Wszyscy uczestnicy mieli zapewnioną kawę, herbatę, zimne napoje i słodkości. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.


Fabian Spionkowski zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Niewidomych do lat 20---> PROTOKÓŁ Z DN. 22.03.19r.

---> PROTOKÓŁ Z DN. 21.09.18r.

---> UCHWAŁA Z DN. 25.05.18r.

---> PROTOKÓŁ Z DN. 25.05.18r.

---> PROTOKÓŁ Z DN. 25.09.17r.